Archive for November, 2013
Maksātspējas vērtēšana ātro kredītu uzņēmumos Thursday, November 28th, 2013

2013. gada augustā firmai “4Finance” tika uzlikts 9000 latu sods par to, ka netiek pietiekami vērtēta klientu maksātspēja. Šajā sakarā, šķiet, vērtīgi apskatīt to, kā īsti tiek vērtēta klientu maksātspēja. Tieši tam arī tiks veltīts šis raksts.

Maksātspējas vērtēšana

Jautājuma zīme

Jau šī gada martā Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija (LNKA) ieviesa divus nozīmīgus jaunievedumus maksātspējas vērtēšanā: apmaiņu par informāciju, kas skar klientu pašreizējās klientu parādsaistības (t.i., izslēdzot iespēju aizņemties no vairākiem kredītdevējiem reizē); kā arī pieprasījumu klientiem parādīt savus ienākumus. Datu apmaiņa patiešām ir vērtīgs solis gan kredītdevējiem, gan patērētājiem, jo tas mazina iespēju, ka parāds kļūst milzīgs, klientiem izmantojot ātro kredītu, lai segtu citus ātros kredītus. Kredītdevējiem tas ir izdevīgi, jo tādējādi sarūk ļaunprātīgo kredītņēmēju iespējas paņemt kredītus pie desmit kredītdevējiem un aizceļot tālēs zilajās.

Savukārt otrs maksātspējas vērtēšanas “jaunievedums” izskatās, patiesi, vairāk pēc ķeksīša, kas ļauj kredītdevējiem mazgāt rokas sabiedrības priekšā. Lai pierādītu savus ienākumus, klientiem jāaizpilda divas ailītes, apgalvojot, ka viņiem ir tieši tādi ienākumi un tieši tādi izdevumi. Jau pieminētais “4Finance” sods bija uzlikts tādēļ, ka pat šis Ķīnas mūris no papīra netika ievērots, vērtējot maksātspēju. Tagad īsi apskatīsim to, kā vidusmēra kredītdevējs vērtē klientu maksātspēju.

Maksātspējas vērtēšanas procedūras

  • Tiek pārbaudīta klienta parādsaistību vēsture;
  • Tiek pārbaudīts, vai klientam nav kādu aktīvu parādsaistību pie citiem kredītdevējiem (LNKA gadījumā);
  • Klients sniedz datus par saviem ienākumiem (“4Finance” gadījumā tas netika darīts). Daži kredītdevēji šos datus pārbauda VSAA, citi nē;
  • Ja nepieciešama vēl kāda informācija (bankas izraksti, kredītvēstures apspriešana, u.t.t.), tad kredītdevējs sazinās ar klientu.

Jāmin, ka klienta maksātspēja pēc pašreizējā likuma ir jāpārbauda tad, ja aizdevuma summa pārsniedz 100 latus. “4Finance”, starp citu, tiem uzlikto sodu pārsūdzēja. Likumos patiešām ir neskaidrs, kā tieši jāvērtē klientu maksātspēja, tādēļ nekāds brīnums nebūs, ja šo sodu arī izdosies pārsūdzēt.

24 Credit Tuesday, November 26th, 2013

Credit24Credit24 aizdod ātro kredītu par summu no 50 līdz 4000 eiro. Atmaksas termiņš šīm summām ir no 30 dienām līdz 36 mēnešiem jeb 3 gadiem.

Kuri Latvijas iedzīvotāji var saņemt ātro kredītu

Ātro kredītu var aizņemties Latvijas Republikas pilsoņi vai nepilsoņi ar beztermiņa atļauju, kuri ir vecumā no 18 līdz 70 gadiem. Ātro kredītu no Credit24 var saņemt, ja ir pastāvīgi ienākumi, kas ļauj atmaksāt naudu. Personām, kas piesakās Credit24 aizdevumam nedrīkst būt kādi kavēti maksājumi, vai citas nenokārtotas kredītsaistības.

Credit24 darba laiks

Ātro kredītu internetā var pieteikt 24 stundas diennaktī un 7 dienas nedēļā. Credit24 strādā katru dienu no 8 rītā līdz 22 vakarā. Šajā laikā Jūs saņemsiet naudu savā bankas kontā. Pieteikumi, kas iesniegti ārpus darba laika – tiek apstrādāti darba laikā rindas kārtībā.

Kādēļ pieteikties kredītam

Cilvēki parasti piesakās kredītam neplānotu un steidzamu izdevumu segšanai. Piemēram, ja ir salūzusi automašīna un ir vajadzīga nauda tās remontam, vai pēkšņi ir piemeklējušas kādas veselības problēmas un ir vajadzīga nauda ārstniecības izdevumiem. Šādus piemērus varētu nosaukt simtiem, tomēr ir arī jāatceras, ka personai kura vēlas pieteikties kredītam, būs nepieciešami regulāri ikmēneša ienākumi, kuri ļaus atmaksāt kredītu. Credit24 lielā popularitāte ir saistīta ar to, ka aizdevējs piedāvā saviem klientiem naudu bankas kontā ieskaitīt jau 15 minūšu laikā no pieteikuma izskatīšanas brīža, protams, ja klients atbilst visām Credit24 prasībām, lai varētu saņemt kredītu. Šis apstāklis, ka kredītu var saņemt 15 minūšu laikā arī padara šo pakalpojumu tik populāru klientu vidū.

Kur pieteikties kredītam no Credit24

Kredītam no Credit24 var pieteikties internetā. Jums tikai jādodas uz Credit24 mājas lapu un jāreģistrējas tajā, pēc tam ir tikai jāaizpilda kredīta pieteikums un jāgaida pozitīva atbilde no Credit24. Piesakieties kredītam internetā!

Via SMS Credit – ātrais kredīts Friday, November 22nd, 2013

ViaSMS saviem klientiem piedāvā trīs dažādus aizdevumu veidus, tie ir: naudas kredīts, aizdevums līdz algai un preču kredīts.

ViaSMS

Naudas kredīts tiek piedāvāts līdz 1500 eiro ar atmaksas termiņu līdz 12 mēnešiem. Šo kredītu ir iespējams atdot pa daļām, tādējādi klientam ir iespējams saplānot savus ikmēneša izdevumus pēc savām iespējām un vajadzībām. Arī šim kredīta veidam ViaSMS no saviem klientiem neprasa galvotāju, vai ķīlu un tā saņemšana notiek maksimāli ātri, ilgākais līdz vienai darbadienai. Tas cik ātri klients saņems naudu atkarīgs no bankas, kurā klientam ir atvērts norēķinu konts.

Otrs kredīta veids ko piedāvā ViaSMS ir aizdevums līdz algai, jeb ātrais kredīts. Šis kredīts ir pieejams līdz 500 eiro ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām. Pirmais kredīts tiek piedāvāts bez papildmaksas, līdz 250 eiro. Tā ir lieliska iespēja aizņemties naudu neko nepārmaksājot, jo būs jāatdod tik daudz cik būsiet aizņēmušies, nebūs nekādas slēptās izmaksas, vai arī komisijas maksa. Tomēr jāatceras, ka šis kredīta veids ir domāts īstermiņu risinājumiem, jo kredīts tiek izsniegts uz laiku līdz 30 dienām. Ja nu gadījumā rodas kādas neparedzētas finanšu grūtības, kā rezultātā nespēsiet atdot šo kredītu, tad Jums ir lieliska iespēja pagarināt kredīta pamatsummas atmaksu uz 7, 14, vai 30 dienām, tomēr šis ir maksas pakalpojums. Tādēļ der izvērtēt, vai Jums nepieciešams īstermiņa kredīts, vai tomēr labāk augstāk minētais naudas kredīts kura atmaksa ir iespējama līdz pat 12 mēnešiem.

Trešais kredīta veids ko ViaSMS saviem klientiem piedāvā ir preču kredīts. Jebkurš ViaSMS klients var iegādāties sev vajadzīgās preces no ViaSMS piedāvātā preču klāsta, kurā ir atrodamas vairāk kā 7000 dažādu veidu preces. Ar šī kredīta palīdzību Jūs varat iegādāties sev vajadzīgo preci uzreiz, bet naudu par to atdot laika periodā līdz vienam gadam. Tas ir ļoti ērti, Jums nebūs ilgi jākrāj nauda kādai precei, kuru vēlaties iegādātie, bet uz reiz to saņemt un katru mēnesi maksāt noteiktu naudas summu.

Īstermiņa ātrie kredīti Thursday, November 7th, 2013

Vēl viens gads tuvojas beigām, bet finanšu krīze joprojām ir pilnā tās spēkā un tūkstošiem cilvēku vēršas pie īstermiņa ātrajiem kredītiem. Tas tiek darīts bieži un lielākā daļa izmanto tos līdz nākamajai algas dienai.

Kas ir ātrie kredīti?

Ātrie kredīti ir arī pazīstami kā ātri un viegli kredīti, kam seko ātrs un vienkāršs veids, lai sasniegtu naudas palīdzību avārijas brīdī. Tā kā daudzas reizes finanšu problēmas uzrodas negaidīti, piemēram, nenomaksāti rēķini, auto remonts u.c., aizņēmējam ir steidzami jāmeklē risinājums. Tādējādi, paturot šos apstākļus prātā, steidzamos maksājumus var veikt, izmantojot šāda veida kredītu, jo tas ir visefektīvākais veids, kā finansēt savas vajadzības.

Paņemt ātro kredītu internetā

Pieteikties ātrajam kredītam

Šie ātrie kredīti ir pazīstami kā ātrie īstermiņa kredīti, kas tiek piedāvāti tiem cilvēkiem, kuriem ir regulārs ienākumu avots, bet steidzami ir nepieciešama nauda. Kredīta summa parasti jāatmaksā pilnā apmērā 30 dienu laikā, ko iespējams pagarināt.

Lietas, kas padara ātros kredītus par svarīgiem

Pieaugošais spiediens uz patērētāju makiem ir galvenokārt saistīts ar augstajām degvielas cenām un pārtikas cenām, kas ir noteikti palielinājis aizdevēju biznesu, kas sniedz īstermiņa kredītus ar augstām procentu likmēm.

Tomēr, tā kā inflācijas kāpums ir padarījis lietas dārgākas, bet ienākumus saglabājis tādā pašā līmenī, cilvēki cīnās, lai apmierinātu savas ikdienas prasības.

Notiekošā kredītu krīze ir piespiedusi vairākumu meklēt finansiālu atbalstu no finanšu sektora, kas jau tā ir zem spiediena ar pieaugošo konkurenci.

Noteikumi un nosacījumi

Tomēr, lai gan ātrie kredīti ietver noteiktus nosacījumus, veiktie darījumi joprojām turpina pieaugt. Šādi priekšnoteikumi ir jāizpilda aizņēmējam:

Pēc visu šo kvalifikācijas priekšnoteikumu izpildes, aizņēmējam ir tiesības iegūt kredītu tikai 15 minūšu laikā.

Ātrais kredīts ir veids, kā ātri iegūt papildus naudu savā kabatā. Ja Jums ir nepieciešama nauda un Jūs to vārēsiet atmaksāt 30 dienu laikā, izvēlieties ātro kredītu. Izpētiet vairākas mājas lapas un uzņēmumus/aizdevējus/kredītdevējus, pirms izvēlaties vienu, kura pakalpojumus izmantot. Meklējiet noteikumus par to, kā Jums ir jāatmaksā nauda, procentu likmes un Jūsu limits. Šajā ekonomikā, ātrie kredīti var būt ļoti ērts risinājums, lai palīdzētu atbrīvoties no finanšu stresa.

Ātrais kredīts, atbildīga aizņemšanās un procentu likme Saturday, November 2nd, 2013

Ātrais kredīts internetāBieži, vien aizdevēji precizē, kā kredīti var tikt izmantoti. Piemēram, ir auto aizdevumi, mācību aizdevumi un kredīti mājokļa iegādei, kuros nauda tiek piešķirta konkrētam mērķim un indivīdam nav iespējas izvēlēties, ko darīt ar kredītu. Ātrajos kredītos, aizņēmējam ir iespēja izvēlēties, kam viņš izmantos naudu – automašīnu maksājumiem vai remontam, medicīnas rēķiniem vai veļas mašīnas iegādei. Nauda ir pieejama aizņēmējam, lai to izmantotu jebkādā veidā pēc saviem ieskatiem. Indivīdam tiek sniegts daudz vairāk brīvības steidzamā situācijā.

Ekonomika, ieteikumi un ātrais kredīts

Ar šiem apšaubāmajiem ekonomikas laikiem, vairāk un vairāk personām nav nepietiekami naudas – it īpaši tuvojoties svētku sezonai. Draugu ieteikumi ir viens no labākajiem veidiem, kā uzņēmumiem palielināt savu klientu skaitu –ja aizņēmējam ir patīkama pieredze ar aizdevēju, tie vairāk tieksies apspriest to ar draugiem un ģimenes locekļiem, kam arī varētu būt nepieciešams ātrais kredīts. Tas palīdz radīt lieliskas sabiedriskās attiecības aizdevējam. Tomēr indivīdi, kuriem ir slikta pieredze ar aizdevēju, vai tā ir aizdevēja vaina vai nē, vēl vairāk vēlēsies apspriest negatīvos darījuma aspektus ar paziņām, tādējādi kaitējot aizdevēja reputācijai.

Procentu likme

Acīmredzot viena no lielākajām bažām, pētot ātros kredītus, ir procentu likme. Daudzi cilvēki ir izmisumā, domājot par pārmērīgu procentu summu, kas būs jāatmaksā. Tās ir saprotamas bažas tiem, kuri nespēj atmaksāt kredītu vai tiem, kam būs grūti to atmaksāt. Indivīdi, kuri spēj ievērot kredīta nosacījumus, iegūst vienkāršu piedāvājumu no aizdevēja un daļēji maksā par pieejamo iespēju ātri iegūt naudu. Ja izmantoti atbildīgi, ātrie kredīti ir iespēja palīdzēt tiem, kas nonākuši finansiālās grūtībās.

Procentu likmes ir augstākas, ja runa ir par ātrajiem kredītiem. Tomēr ir arī svarīgi atzīt, ka šāda uzņēmuma vadīšana var būt riskanta un lielākā daļa īpašnieku ātri nepaliek bagāti; daudzas reizes bizness prasa šādas likmes, lai paliktu biznesā. Šie īpašnieki vienkārši darbojas tiesiskā un mērķtiecīgā biznesā. Tik un tā ir jāveic pētījumi par atsevišķiem aizdevējiem, lai to nodrošinātu, jo vienmēr ir izņēmumi.

Ātrais kredīts un GPL

GPL ne vienmēr ir godīgs kredīta attēlojums. Līdzīgi ir ar citiem īstermiņa risinājumiem: interneta kafejnīcas, taksometra pakalpojumi, auto noma, dzīvokļa īre uz dažām dienām un tamlīdzīgi. Ātro kredītu parasti neaizņemas uz gadu, jo tas ir īstermiņa kredīts. Ātrajam kredītam piemērots risinājums ir MPL jeb mēneša procentu likme.

Atbildīga aizņemšanās

Šajos gadījumos aizņēmēji iegūst to, par ko viņi maksā. Tas, vai ātrie kredīti ir pieejami vai nav, nosaka to, cik daudz cilvēku varēs vērsties pie šādiem pakalpojumiem. To izveidošana tieši neietekmē to, vai cilvēkiem ir nepieciešama nauda – šie uzņēmumi piedāvā kaut ko, kas daudziem cilvēkiem ir nepieciešams. Tāpat kā ar jebkuru lēmumu, indivīdi tiek aicināti pārbaudīt savu personīgo situāciju un vajadzības, izpētīt iespējas un pieiet situācijai saprātīgi un apzinīgi.