Kā ietaupīt naudu

Lai gudri ietaupītu naudu, ir Jūsu finanšu plānošana un nepieciešamo vēlmju upurēšana. Zinot, kur Jūsu naudai ir jāiet katru mēnesi, Jums būs labāka izpratne par savu finansiālo stāvokli un to, cik daudz naudas Jūs varat ļaut sev tērēt, lai iegādātos lietas, ko Jūs patiešām vēlaties. Sekojiet katram izdevumam – par īri vai hipotekāro kredītu, komunālajiem pakalpojumiem, auto izdevumiem, pārtikas precēm un, protams, neaizmirstiet saglabāt visus čekus.

Ja Jūs redzat, ka kādā jomā Jūs izdodat pārāk daudz naudas, Jūs varat noteikt, kur Jūs varat ietaupīt. Jūs, iespējams, varat pieteikties ekonomiskākam mobilā telefona pieslēgumam, tērēt mazāk naudas pārtikas preču veikalā vai mazāk pusdienot ēdnīcās, vai arī, ja iespējams, samazināt braukšanu ar savu auto un izpētīt sabiedrisko transportu (ko, protams, ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt). Tādējādi Jūs zināsiet, cik daudz Jūs varat atļauties tērēt katru mēnesi par lietām, ko vēlaties, kā arī Jūs varēsiet justies droši, jo Jums būs iekrājumi, ko tērēt avārijas finanšu situācijām.

Tagad, kad Jums ir zināmi soļi, lai ietaupīt naudu daudz saprātīgāk, ir laiks veikt solījumu par finansiālu disciplīnu. Ir pienācis laiks būt atbildīgākiem un aizmirst paļaušanos uz pēdējo salmiņu, piemēram, ātro kredītu, lai izkļūtu no finanšu krīzes. Protams, ja rodas vairākas finanšu ārkārtas situācijas un Jums nav pietiekami daudz uzkrājumu, lai tās segtu, ir pieļaujams izmantot ātro kredītu, bet, ja tā nav, gudrāk ir izvairīties no kredītiem, cik vien iespējams. Noslēgumā, labākais risinājums finanšu krīzei ir Jūsu varā – ja Jūs plānojat uz priekšu un ietaupāt savu naudu gudri, Jūs varat izvairīties no procentu kredītu slazdiem un baudīt lielāku finanšu elastību.

Tags:

Leave a Reply