Kas ir gada procentu likme (GPL)

Ātrie kredīti Tev sniegs steidzamu palīdzību, ja vajadzīga nauda rēķinu nomaksai vai dažādu materiālu iegādei, bet līdz algai vēl ir jāgaida. Daudzi debitori aizņemas ātros kredītus.  Taču ir jāievēro zināmi nosacījumi, lai aizņemšanās būtu droša un nesagādātu liekus parādus. Pirms aizņemies, obligāti noskaidro Gada procentu likmes apmēru.

Gada procentu likme – oficiāli noteiktas izmaksas, ko nosaka izvēlētā kredīta kompānija par naudas izsniegšanu, kas klientam ir jāmaksā papildus aizdevuma pamatsummai.

Svarīgi minēt, ka visbiežāk kompānijas šo gada procentu likmi nepiemēro jaunajiem klientiem, bet tā tiek aprēķināta sākot no otrās aizņemšanās reizes. Piemēram, aizņemies 200 eiro ar atmaksas termiņu un pēc termiņa beigām Tev papildus kredīta pamatsummai (piemēram 200 eiro) ir jāmaksā noteikts maksājums, kas katrā kompānijā ir atšķirīgs, bet vidēji svārstās robežās no 10 – 27, 5%.

Tieši tāpēc pirms atkārtotas aizņemšanās ir vēlams iepazīties ar šo nosacījumu un pārdomāt savas atmaksas iespējas, jo pretējā gadījumā var rasties lielas parādsaistības un rēķini, kas var būtiski pasliktināt Tavu finansiālo stāvokli.

Daudzi klienti nemaz nav informēti un papildus nepainteresējas par šīm izmaksām, kā rezultātā rodas lieli parādi un tiek sabojāta klienta kredītvēsture. Vienmēr pirms aizņemšanās iepazīsties ar aizdevuma līguma noteikumiem un izmanto pakalpojumu tikai tajos gadījumos, kad patiešām esi pārliecināts par veiksmīgu kredīta atmaksu.

Svarīgi atcerēties par GPL

  • Ātrie kredīti internetā visbiežāk ir īstermiņa, kas debitoriem pozitīvas atbildes gadījumā tiek izsniegti par fiksētu procentu likmi;
  • Gada procentu likme ir kredīta izmaksas gada izteiksmē;
  • likums pieprasa finanšu informācijas atklāšanu, ko izsaka kā gada procentu likmi (GPL), vai arī kredīta izmaksas, kas izteiktas kā gada likme;
  • Pirms aizņemties nepieciešamo naudas summu, vienmēr atceries, ka gada procentu likme (GPL) mainās atkarībā no dienu skaita starp dienu, kad saņemsi kredītu un dienu, kad to atmaksāsi;
  • Kredīta atmaksas termiņš sākas tad, kad naudas līdzekļi tiek noguldīti aizņēmēja bankas kontā, tādējādi izvēloties kredīta termiņa dienu skaitu;
  • Esi prātīgs, pārdomā savas atmaksas iespējas un izvēlies atbilstošāko atmaksas termiņu atkarībā no saviem ienākumiem.

Esi prātīgs un uzmanīgs – aizņemies kredītu, tikai tad, ja laikā spēsi to atmaksāt. Kā arī ņem vērā, ka no 2.aizņemšanās reizes visbiežāk ir jāmaksā noteikta gada procentu likme, tāpēc pirms aizņemies kādu noteiktu summu – aprēķini visu izmaksu apmēru proporcionāli saviem ikmēneša ienākumiem. Aizdevums internetā ir ļoti atbildīgs lēmums, tāpēc esi prātīgs, jo nereti papildus kredīta pamatsummai ir jāsedz arī gada procentu likmes maksājumi. Nereti cilvēki neaprēķina šos izdevumus un tāpēc rodas lielas parādsaistības, kā arī tiek sabojāta klienta kredītvēsture. Pārdomā naudas nepieciešamību un aizņemies īpaši prātīgi.

Tags: , , ,

Leave a Reply