Kredītvēsture

Aizņemoties naudu ir jāpatur prātā kredīta atdošanas iespējas. Kādam noteikti ir nācies dzirdēt par kredītņēmējiem, kuri saņēmuši piešķiršanas atteikumu, jo kā izrādās cilvēkam iepriekš ir bijusi slikta kredītvēsture. Šoreiz uzzināsiet, kas tad īsti ir kredītvēsture.

Pavisam vienkārši –  kredītvēsture ir visas jūsu līdzšinējās darbības, kas saistās ar kredītu atmaksāšanu vai laicīgu neatmaksāšanu jeb termiņu neievērošanu

Tas, kas katram ir jāatceras, pavisam vienkārša lieta, ka ņemot kredītus bankā vai internetā mēs (ar katru darbību, kas saistīta ar kredītiem) tiek veidota cilvēka kredītvēsture. Tas nozīmē, ja jūs kaut vienu reizi esat nokļuvuši parādnieku statusā, tad ar to pašu arī esat sabojājuši savu kā kredītņēmēja reputāciju uz visiem laikiem. Tas nozīmē, ka pat viens neapdomīgs solis var kalpot par iemeslu tam vai kredītaizdevējs vēlēsies piešķirt jums aizdevumu vai arī to atteiks.

Aizdevēji norāda, ka viņi paši ir tie, kas pārbauda datus par jūsu līdzšinējām kredītsaistībā. Ja gadījumā atklājas tas, ka jums ir slikts kredītvēsture, tad visdrīzāk, ka pie kārotā kredīta nevarēsiet tikt. Tas arī ir saprotams, jo visticamāk, ka kredītdevējs nevēlēsies riskēt, lai sadarbotos ar klientu, kurš pagātnē nav godprātīgi pildījis savas kā kredītņēmēja saistības.

Tomēr ne viss ir tik bezcerīgi kā sākotnēji šķiet. Arī sabojātas kredītvēstures gadījumā jums ir visas iespējas saņemt palīdzību. Ja aizdevējs atsakās jums izsniegt kredītu, tad varat mēģināt vērsties pie kredītu brokera. Jautāsies, kas tas tāds? Patiesībā tas starpnieks ar finanšu pakalpojumu sniegšanu saistītajā jomā un Latvijā tas ir kas ļoti jauns. Kā jau nopratāt, par pamatu brokeru pieprasījumam pamatā kalpo kredītiestāžu (banku vai nebanku) naudas piešķiršanas atteikumi. Tā kā kredītu brokeris darbojas kā starpnieks un viņa gala mērķis ir iegūt klientam aizdevumu, mēģinot atrast tādus variantus vidusceļu, kas apmierina abas iesaistīto puses.

Ir skaidrs, ka vienmēr būs tādas situācijas, kur no vienas puses būs aizdevējs, bet no otras puses klients jeb potenciālais aizņēmējs, tāpēc  tikai ar godīgu un uzticamu un attieksmi vienam pret otru var panākt kompromisu.

2 Responses to “Kredītvēsture”
  1. Kristine says:

    Sabojata kreditvesture

  2. Nora says:

    Tas nav labi. Iesaku auto kredītus.

Leave a Reply